Zajęcia

Oferujemy warsztaty i zajęcia dla dzieci

Zajęcia Gordonowskie

Zajęcia polegają na pobudzaniu rozwoju muzycznego dziecka
za pomocą śpiewu. Profesor E.E Gordon twierdził, że najważniejszym
okresem dla uczenia się jest czas od pierwszych chwil po urodzeniu
do ukończenia 3 r.ż. Nienarodzonemu dziecku powinniśmy jak najczęściej śpiewać i budować z nim w ten sposób więź.
Śpiewanie ma działanie uspokajające. Śpiewanie melodii niemowlęciu i małemu dziecku stwarza dogodne warunki do rozwoju muzycznego, wpływa na umiejętność słuchania                   i rozumienia muzyki.
Dziecko słucha śpiewanek zróżnicowanych tonalnie i rytmiczanek
w różnych metrach. Podczas zajęć bawimy się wykorzystując wszystkie
formy edukacji muzycznej (słuchanie, ruch, śpiew, gra na
instrumentach). Śpiewamy do dzieci i z dziećmi.
W zajęciach biorą udział dzieci z opiekunami, którzy współdziałają
z prowadzącymi, śpiewają, powtarzają motywy i ruchy.
Zajęcia prowadzone są przez dwóch prowadzących, by móc
nawiązać kontakt ze wszystkimi uczestnikami i śpiewać na głosy.

Wiek dzieci: 2 m-c – 2,5r. ż.
Czas trwania zajęć: 40 min.
Koszt zajęć jednorazowych: 40 zł
Karnet: 140 zł (4 zajęcia)

 

Przedszkole Tuż Tuż

Zajęcia polegające na rozwijaniu potencjału młodego człowieka poprzez zabawę w przyjaznym mu środowisku. Stymulowanie rozwoju umiejętności dzieci oraz oswajanie i odnalezienie się dziecka w nowej dla niego sytuacji. Głównym celem zajęć jest wykształcenie pozytywnych interakcji z rówieśnikami oraz dorosłymi opiekunami, rozwój umiejętności i wiedzy dziecka poprzez zabawę, wspólny taniec oraz aktywne i radosne spędzanie wolnego czasu.

Na zajęciach:
• ćwiczymy uważność, koncentrację, koordynację wzrokowo-słuchową, świadomość własnego ciała oraz rozwój motoryki dużej i małej,
• ćwiczymy pamięć,
• kształtujemy umiejętności interpersonalne w oparciu o komunikację empatyczną,
• trenujemy koordynację oko – ręka,
• tworzymy, rozwijamy wyobraźnię i kreatywność,
• dobrze się bawimy,
• dbamy o siebie w atmosferze szacunku i współpracy.

Wiek dzieci: 2-4 lata
Czas trwania zajęć: 120 min.
Koszt zajęć: 50 zł
Karnet: 180zł (4 zajęcia)

Dance Kids

Taniec i świetna zabawa w jednym! To wspaniałe połączenie energetycznej muzyki i zdrowego ruchu.
Zajęcia rozpoczynają się krótka częścią integracyjną oraz rozgrzewką. Następnie dzieci uczą się prostych kroków i wesołych układów tanecznych, a na koniec instruktorka prowadzi szalone zabawy ruchowe.
Dzieci z zajęć wyjdą wyskakane i zadowolone

Wiek dzieci: 3-4 lat i 5-7 lat
Czas trwania zajęć: 45 min.
Koszt zajęć jednorazowych: 40 zł
Karnet: 140zł (4 zajęcia)

Dance Mums

Dance Mums to energetyczne zajęcia dla wszystkich kobiet spragnionych zdrowego i przyjemnego ruchu 🙂 Duża dawka tańca z domieszką fitnessu w towarzystwie żywiołowej muzyki, proste układy taneczne i spalanie kalorii w jednym. Nie może Was zabraknąć!

Wiek: 18+
Czas trwania zajęć: 45 min.
Koszt zajęć jednorazowych: 30 zł
Karnet: 140zł (4 zajęcia)

Ceramika

Zapraszamy dzieci do twórczego poznawania świata ceramiki i wspólnego, magicznego zamieniania z pozoru nieciekawej bryłki gliny w wyjątkowe przedmioty z duszą. Młodzi ceramicy poznają różnorodne metody pracy w glinie, za pomocą których wykonują niezwykłe dzieła: figurki, zabawki, ozdoby świąteczne., przedmioty użytkowe a także realizują własne pomysły artystyczne. Praca z gliną wycisza, sprzyja rozwojowi kreatywności, wrażliwości artystycznej, koncentracji i zdolności plastycznych. Zajęcia prowadzone są od początku do końca według zasad profesjonalnej ceramiki przez doświadczonego pedagoga i instruktora ceramiki. Wszystkie prace są wypalane w specjalistycznym piecu i zdobione.

Wiek dzieci: 3-6 lat
Czas trwania zajęć: 45 min.
Koszt zajęć jednorazowych: 40 zł
Karnet: 140 zł (4 zajęcia)

Musical Babies

Na zajęciach Musical Babies maluszki zaczynają swoją przygodę z językiem obcym w momencie – kiedy ich mózg pracuje parokrotnie szybciej niż w późniejszym życiu. To właśnie wtedy jest maksymalnie chłonny i wyczulony na wszystkie bodźce, które stale analizuje i przetwarza. Narząd słuchu i ośrodki w mózgu odpowiedzialne za naukę języka, są nastawione na maksymalny zakres czułości- dziecko jest wówczas zdolne usłyszeć i zapamiętać niebywale bogatą skalę dźwięków, słownictwa, niuanse
wymowy, oraz zmiany w intonacji. To słuch absolutny, który umożliwia przyswojenie, a następnie nauczenie się języka ojczystego. Właśnie wówczas, wykorzystując ten naturalny mechanizm, można wprowadzić także język obcy, dokładnie tak samo jak w przypadku dzieci dwujęzycznych. Po to, aby dziecko przyswoiło język obcy
w sposób całkowicie naturalny -bo tylko taka metoda daje realny i długotrwały efekt.
Program Musical Babies łączy język obcy z muzyką, wykorzystując naturalny potencjał słuchu absolutnego. Tylko wówczas dziecko może nauczyć się naturalnej i prawidłowej wymowy, intonacji i akcentu, ponieważ z wiekiem wyczulenie słuchowe u większości z nas zanika. Muzyka towarzysząca temu procesowi sprzyja w sposób niepodważalny. Język poznany poprzez piosenki i rymowanki jest niewymazywalny z naszej pamięci- pozostaje tam na zawsze. Dodatkowo, muzyka klasyczna używana podczas zajęć kojąco wpływa na psychikę maluszka, łagodzi stany napięcia, korzystnie wpływa na koncentrację, oraz ułatwia przyswajanie treści tematycznych. Podczas zajęć używane są także bardzo różnorodne materiały dydaktyczne i sensoryczne.

Wiek dzieci: 6m-c – 3l.
Czas trwania zajęć: 30 min.
Koszt zajęć jednorazowych: 40 zł
Karnet: 140zł (4 zajęcia)

Musical English

Na zajęciach Musical English każde dziecko traktowane jest indywidualnie, w
sposób holistyczny. Wykorzystujemy potencjał poznawczy dzieci w sposób
efektywny, ponieważ materiał przyswajany jest przez dziecko wszystkimi
dostępnymi mu zmysłami, wzrokiem, słuchem, dotykiem, węchem i smakiem!
W taki sposób język poznany na zajęciach jest
trwale zapamiętany.
Zajęcia Musical English otwierają dzieci na język, wykształcają efektywny
sposób uczenia się i rozwijają zdolności językowe i metody uczenia się przydatne w późniejszej nauce także innych przedmiotów. Dzieci eksperymentują
z językiem, sami tworzą często śmieszne rymowanki, bawią się, a przy tym
trwale ten język zapamiętują.
Zajęcia Musical English to zajęcia z żywym językiem, nie nudna praca z
podręcznikiem przy stoliku . Pamiętajmy,
że dzieci do lat 6 albo się uczą, albo
przerabiają materiał w podręczniku.
Praca w książeczkach Musical English
jest jedynie podsumowaniem materiału, nie kluczowym elementem lekcji.
I na koniec coś bardzo ważnego…
Pamiętajmy, że dzieci uczą się zupełnie inaczej niż my, dorośli. Nie potrzebują
języka w pracy, aby zamówić obiad na wakacjach, czy oglądać filmy w oryginale- nie mają motywacji ani potrzeby uczenia się języka. Dla nich to całkowita abstrakcja, a nauka to po prostu zabawa. I właśnie tak musi być! Tylko w
taki sposób mogą się nauczyć i
nie zrazić się do późniejszej nauki.

Wiek dzieci: 3 – 6 lat
Czas trwania zajęć: 30 min.
Koszt zajęć jednorazowych: 40 zł
Karnet: 140zł (4 zajęcia)

Judo Kids

Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami judo, dzięki którym dziecko kształtuje wszystkie umiejętności motoryczne. Są one prowadzone w formie gier i zabaw z dominacją przepychania, przeciągania oraz przenoszenia. W trakcie tych ćwiczeń mały sportowiec nauczy się jak w bezpieczny sposób upadać. Wielka wagę przykładamy do zasad fair play. Rozwijamy umiejętności dzieci zarówno indywidualnie jak i w grupach, wzajemnie się wspierając. Dzięki zajęciom sportowym wzrasta pewność siebie oraz odwaga.

Wiek dzieci: 3-5 lat
Czas trwania zajęć: 45 min.
Koszt zajęć jednorazowych: 40 zł
Karnet: 140zł (4 zajęcia)

Balet

Zajęcia baletowe to przede wszystkim nauka doskonalenia poczucia rytmu, zapoznanie świata muzyki z ruchem, usprawnienia motoryki całego ciała, co wpływa na ogólny rozwój fizyczny dziecka. Balet rozwija koordynację i grację ruchów, wyrabia poczucia estetyki i dbałości o wygląd. Dzieci, które uczestniczą w tych zajęciach uczą się samodzielności, dyscypliny jak i współpracy w grupie. Zajęcia oparte są na technice tańca klasycznego, dodatkowo dzieci uczą się elementów tańca ludowego, gimnastyki.

Wiek dzieci: 3-6 lat
Czas trwania zajęć: 45 min.
Koszt zajęć jednorazowych: 40 zł
Karnet: 140zł (4 zajęcia)

Zizowe eksperymenty

Podczas zajęć przeniesiemy się w świat chemii, fizyki oraz techniki i z prostych, domowych produktów stworzymy prawdziwe laboratorium. Będziemy mieszać, przelewać, lepić, zgniatać, rozciągać a nawet może nam coś wybuchnie 😉 Między innymi dowiemy się jak powstają chmury, co to są kwasy i zasady, jakie mamy zmysły, co jest stałe a co płynne, poznamy tajemnicze atramenty i wiele wiele więcej. Dzieci z każdych zajęć wyniosą efekty swojej pracy oraz wiedzę, z której mogą powtórzyć eksperymenty w domu pod okiem swoich opiekunów. Uczestnicy zajęć będą mieli do dyspozycji fartuszki ochronne, gogle oraz rękawiczki.

Wiek dzieci: 5-10 lat
Czas trwania zajęć: 50 min.
Koszt zajęć jednorazowych: 40 zł
Karnet: 140zł (4 zajęcia)

Kreatywne Brzdące

Podczas zajęć będziemy pobudzać dzieci do rozwoju poprzez zmysły : wzrok,
słuch, smak, węch i dotyk oraz udział w różnorodnych zabawach sensorycznych. Poznamy rozmaite faktury oraz tekstury. Stworzymy przeróżne masy jadalne oraz eko-farby                          o niezwykłej konsystencji i zapachu, które będziemy testować na wszystkie możliwe sposoby.
Poznamy świat pełen barw, smaków i zapachów. Będziemy mieszkać, lepić, malować, zgniatać, a przede wszystkim kreatywnie się brudzić. To zajęcia, które odbywają się                         w małych grupach. Opiekunowie przebywają na sali podczas zajęć razem ze swoimi pociechami.

Wiek dzieci: 8-24 m-cy
Czas trwania zajęć: 45 min.
Koszt zajęć jednorazowych: 40 zł
Karnet: 140zł (4 zajęcia)

 

Nie jesteś sama

„Nie jesteś sama” to warsztaty z psychologiem dla mam dzieci do 1r.ż. Cykl 6 spotkań, na których będzie poruszany jeden temat z zakresu psychologii macierzyństwa, prowadzony przez psychologa klinicznego. Podczas warsztatów mamy mogą uczestniczyć w zajęciach razem z dziećmi  do 12 m. ż.

Cel spotkań:

– wymiana doświadczeń z innymi mamami;

– omówienie tematu przez specjalistę psychologii klinicznej;

– odnalezienie swojego pomysłu na rodzicielstwo;

– wzmocnienie wiary w siebie w świecie idealnych wzorców i dobrych rad;

– pogłębienie więzi z dzieckiem.

Tematy spotkań:

Spotkanie 1: Moje wyobrażenie o macierzyństwie.

Spotkanie 2: Więź z dzieckiem.

Spotkanie 3: Relacja z partnerem.

Spotkanie 4: Granice.

Spotkanie 5: Emocje mamy i dziecka.

Spotkanie 6: Kary, konsekwencje, docenianie.

Prowadzenie:

Elżbieta Rechnio-Nowakowska – psycholog kliniczny, specjalizująca się w psychologii ginekologii i położnictwa; od lat pracuje w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny na ul. Madalińskiego 25 w Warszawie, gdzie wspiera pacjentki na oddziałach ginekologicznym, położniczym (z patologią ciąży), neonatologicznym (z pododdziałem intensywnej opieki i terapii noworodka) i pediatrycznym oraz prowadzi zajęcia w Szkole Rodzenia. Dodatkowo otacza opieką psychologiczną pacjentki kliniki Infemini Medi Home na ul. Kieleckiej 23 w Warszawie.

Czas trwania zajęć: 120 min.
Koszt zajęć jednorazowych: 45 zł